Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce
oraz
Zespół Interdyscyplinarny działający
przy Miejsko- Gminnm Ośrodku Pomocy Społecznej w Warce
przystąpili do udziału w ogólnopolskiej kampanii
„Dzieciństwo bez Przemocy”
Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwają od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Inauguracja kampanii odbyła się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Do kampanii można dołączyć poprzez zgłoszenie inicjatywy edukacyjnej lub gotowości podświetlenia budynku, za pośrednictwem strony internetowej kampanii: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce
wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym także jest widoczny na wirtualnej mapie Polski na stronie dziecinstwobezprzemocy.pl.
Już w dniu 4 listopada 2024r. zaprosimy Państwa na spotkanie podczas którego wysłuchamy webinaru
„Szczęśliwe dzieciństwo to bezpieczne dzieciństwo – jak rozpoznawać i reagować na krzywdzenie dzieci”.
Prowadzące:
Pani Jolanta Zmarzlik (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem w FDDS. Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydaje opinie psychologiczno-sądowe, prowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego. Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz certyfikat superwizora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.
Pani Ewa Dziemidowicz (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii.
WKRÓTCE PRZEDSTAWIMY SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPROSZENIA