Rusza nabór do programu Poczta Obiadowa!

Wspaniałe wieści dla mieszkańców Grójca, Białobrzegów, Warki, Kozienic i Radomia- z ogromną radością ogłaszamy, że rusza nabór do programu Poczta Obiadowa!

Czym jest ten program?
To inicjatywa, która ma na celu wsparcie osób starszych, którym samodzielne gotowanie sprawia trudność. Dzięki Poczcie Obiadowej Seniorzy otrzymają do swoich domów darmowe ciepłe posiłki. Obiady będą dostarczane przez firmę cateringową 3 razy w tygodniu, by każdy z naszych Podopiecznych mógł zjeść pełnowartościowy, ciepły, zdrowy obiad złożony z dwóch dań.

Jak to działa?
Każdy z naszych Podopiecznych będzie miał swojego opiekuna- Wolontariusza Fundacji Klementyna, który w pierwszym kroku przeprowadzi z nim wywiad, następnie zakwalifikuje do programu i będzie czuwał nad dostawami posiłków.

Kto może wziąć udział?
Osoby, które ukończyły 60 lat, mające ograniczenia zdrowotne utrudniające samodzielne przygotowanie ciepłego posiłku. Ważnym elementem będzie również dochód netto na osobę nie przekraczający 2200 zł (dla osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe) lub 2000 zł (dla osób we wspólnym gospodarstwie domowym).

Jak się zgłosić? Potrzebujące osoby można zgłaszać poprzez wypełnienie wniosku dostępnego:

  • na naszej stronie www: https://klementyna.org/projekty/program-poczta-obiadowa/
  • w biurze „Przystanku Klementyny” przy ul. Rzemieślniczej 51, 26-800 Białobrzegi
  • w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grójcu
  • w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Warce
  • w Radomskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Kamienicy Deskurów
  • w Centrum Usług Społecznych w Kozienicach

A co w przypadku pytań lub wątpliwości? Nie wahajcie się kontaktować z koordynatorką programu Anitą Kacprzak pod numerem 507-705-123.

Fundacja Biedronki jest pomysłodawcą i organizatorem programu Poczta Obiadowa.

FundacjaKlementyna #PocztaObiadowa #ZywienieSeniorw #PomaganieJestFajne